Армоване цегляне мурування перегородок

АРХИТЕКТУРА и СТРОИТЕЛЬСТВО

Реферат

Армоване цегляне мурування перегородок

Содержание


  1. Загальні відомості про роботу
  2. Матеріали для даної роботи
  3. Інструменти, приладдя, інвентар
  4. Технологічний процес
  4.1 Підготовка до роботи
  4.2 Розмітка осей перегородки
  4.3 Натягування шнура–причалки
  4.4 Мурування перегородок


  До початку роботи муляр повинен отримати інструктаж про безпечні методи і прийоми виконання поставленого завдання. Оглянути місце роботи та перевірити правильність розміщення матеріалу, перевірити справність інструменту, інвентарю та пристосувань. Встановити наявність захисних козирків і огорожі, вдягти спецодяг і захисну каску. Потім перевірити висок та рівень вертикальність і горизонтальність покладених нижче рядів. У зимовий період помістя потрібно очистити від снігу, посипати піском, вдягнути спецодяг і каску.
  Перш ніж почати кладку, готують основу і розмічають на ній контури перегородки. Цеглину заздалегідь замочують, оскільки сухий матеріал відбирає воду з розчину, а це приводить до зниження міцності конструкції. Спочатку укладають на розчин крайню цеглу. Між ними натягують шнур, по якому потім виводять весь ряд. Рухаються, як правило, зліва направо. Цеглину кладуть так, щоб надійно перекрити сполучні стики нижчележачого шару. Після завершення декількох рядів перевіряють схилом вертикальну лицьової поверхні стіни, а рівнем - горизонтальне положення верхнього ряду. Шви між окремою цеглою повинні бути заповнені розчином. Виключення - кладка «пустошовка», вживана в тих випадках, коли стіну передбачається штукатурити, для чого між цеглинами залишають вільний простір на глибину 10-15 мм. Якщо розчин доходить до лицьової поверхні, така кладка називається «впідрізку». Для ущільнення розчину і надання стіні чіткого малюнка шви в цьому випадку розшивають. Надлишок розчину видавлюють цеглиною або підрізають кельмою, або загладжують розшивкою, робоча частина якої може мати різну конфігурацію.

Литература


  1. Ищенко И.И.:Технология каменных и монтажных работ
  2. Неелов В.А. Илюстрированное пособие для подготовки каменщиков
  3. Никитин Л.И. Охрана труда в строительстве. М., 1999. - 359 с.
  4. Петров А.К. Технология облицовочных производств. М., 2000. - 268 с.
  5. Сахаров МЛ. Автоматизация кладки кирпича. М., 2001. - 243 с.
  6. Кам'яні роботи. Підручн. Для проф..-техн. Навч.закладів: У 3 ч. Ч.ІІІ / А.С.Нікуліна, С.І.Заславська, Г.П.Матвєєв та ін.. – К.: Вікторія, 2001. – 480с.

Просмотров: 606