Аналіз економічних показників діяльності підприємства

ЭКОНОМИКА

Аналіз економічних показників діяльності підприємства


Читать полностью в формате WORD
ВСТУП
1. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА «ТОВ «СКАНДИНАВІЯ» І АНАЛІЗ РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА
1.1 Загальні відомості про підприємство
1.2 Особливості діяльності підприємства
1.3 Риба як продукт харчування і позиціонування товару на ринку рибної продукції
1.4 Аналіз макро-і мікромаркетінгового середовища підприємства
1.5 Мотивації споживачів і конкурентні позиції фірми
2. АНАЛІЗ ЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА«ТОВ«СКАНДИНАВІЯ»
2.1 Показники виконання плану виробничої програми та їх аналіз
2.2 Показники трудових ресурсів та іх аналіз
2.3 Показники виконання основних фондів та їх аналіз
2.4 Показники обігових коштів
2.5 Показники витрат, собівартості і рентабельності виробництва та їх аналіз
3. РОЗРОБКА ЗАХОДІВ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВІ «ТОВ «СКАНДИНАВІЯ»
3.1 Пропозиції щодо модернізації обладнання
3.2 Пропозиці щодо виробництва лінії приготування суміші морозива
3.3 Економічна експертиза інвестиційного проекту з виробництва та реалізації морозива
ВИСНОВКИ
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ


ВСТУП

За оперативною звітності за січень-грудень 2009 року організації рибогосподарського комплексу України здобули 3178,44 тис. тонн риби і морепродуктів, виробили товарної харчової рибної продукції, включаючи консерви, 2988,65 тис. тонн, рибних консервів - в обсязі 579,75 тис.тонн, борошна кормової рибної - 58,85 тис. тонн, що вище відповідного періоду 2008 року на 9,1%, 12,7%, 2,4% і 2,3% відповідно.
За вказаний період вироблено кормової продукції з риби 15,87 тис. тонн, що нижче за аналогічний період 2008 року на 67,9%.
Розвиток рибогосподарського комплексу України в 2009 році здійснювалося в рамках затверджених постановами Уряду України цільових програм. Даними програмами передбачається рішення наступних основних задач:
- організаційно-правові заходи щодо забезпечення розвитку рибогосподарського комплексу;
-удосконалення системи охорони та відтворення водних біологічних ресурсів і зміцнення її матеріально-технічної бази;
- підвищення інвестиційної активності у рибогосподарських комплексі;
- розвиток аквакультури;
- розвиток прибережного рибальства;
- розвиток вітчизняного рибальства у виняткових економічних зонах іноземних держав та відкритій частині Світового океану за межами національної юрисдикції;
- підвищення конкурентоспроможності вітчизняних рибних товарів і ефективності експортних операцій з ними, збільшення поставок рибних товарів на внутрішній ринок;
- розробка механізмів, що стимулюють якісне оновлення і модернізацію основних фондів галузі, перш за все флоту.

1. ОРГАНІЗАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА «ТОВ «СКАНДИНАВІЇ» І РИНКОВА СТРАТЕГІЯ КОМПАНІЇ
1.1 Загальні відомості про підприємство


Підприємство ТОВ "Скандинавыя" існує і функціонує 12 років (з 1997 року). Має філію в місті Бердянську БФ «Айсберг». Юридична адреса підприємства: Київська область, м. Київ, Столичне шосе, 100.
Компанія "Скандинавія" володіє двома власними логістичними холодильними центрами у Києві та Бердянську загальною місткістю 36000 тонн.
У Києві на 18000 тонн, спроектований та побудований фінською компанією "Хуарі" в 2007 р., та в Бердянську на 18000 тонн, що включає сучасний високотехнологічний холодильний комплекс на 8000 тонн, будівництво якого завершено в грудні 2008 р.
Підприємство "Скандинавія" відноситься до розряду великих підприємств. Компанія є одним з лідерів на ринку України з імпорту та оптової продажу свіжомороженої риби і морепродуктів. Організаційна форма підприємства - товариство з обмеженою відповідальністю. Учасники його несуть відповідальність за боргами у межах своїх вкладів.
Установчими документами товариства обумовлено, що воно має право займатися підприємницькою, комерційною, посередницькою та торговельною діяльністю.
У даний момент на підприємстві "Скандинавія" зареєстровано 11 провідних фахівців: Генеральний директор, комерційний директор, 5 менеджерів з продажу, начальник відділу роздрібної торгівлі, 2 менеджера ЗЕД, директор департаменту закупівель.
Установчими документами також обумовлено розподіл прибутку між працівниками цеху. У перший рік роботи підприємства робітники мали заробітну плату 80 гривень, у той час як засновникам фірми нарахувань заробітної плати не проводилося. Таке рішення було прийнято на установчих зборах фірми. Усі вільні грошові кошти йшли на розвиток підприємства: вдосконалення технологічного процесу виробництва продукції, обладнання, ремонт виробничих і невиробничих приміщень, облаштування території фірми. В даний час, при нормальній роботі підприємства, прибуток розподіляється між засновниками фірми відповідно до внесених частками, робітники одержують заробітну плату в розмірі 5000 гривень.

ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ

1. Гавва М.В. Економічне обґрунтування господарських рішень / В.М. Гавва: Навч. посібник. – Харків: Нац. аерокосмічний ун-т «Харк. авіа. ін.-т», 2001. – 157 с.
2. Пархоменко О.М. Расчет экономической эффективности технологических процессов и оборудования: Учеб. пособие /О.М. Пархоменко, Л.Н. Голованова, В.Д. Кравченко и др. – Харьков: Харьк. Авиац. ин-т, 1983. -125 с.
3. Гавва В. Н. Планирование инвестиций в производство и анализ финансов предприятия: Учеб. пособие/ В.Н. Гавва, Я.В. Сафронов, В.П. Шумов – Харьков: Харьк. авиац. ин-т, 1997. – 73 с.
4. Гавва В.Н., Сафронов Я.В. Технико-єкономическое обоснование предпринимательских проектов: Учеб. пособие / Гавва В.Н., Сафронов Я.В. – Харьков: Харьк. авиац. ин-т, 1995. – 133с.
5. Бабушкин А.И. Экономика предприятии: Учебн. Пособие / А.И. Бабушкин .- Харьков: Нац. аэрокосм. ун-т «Харьк. авиац. ин-т», 2003. – 449 с.
6. Голованова Л.Н. Маркетинг: практикум по ситуационной оценке рынка : Учеб. пособие / М. А. Голованова, Л.Н. Голованова. – Харьков: Нац. аэрокосм. Ун-т «ХАИ», 2004. – 179 с.
7. Промисловий маркетинг : под ред. А.О.Старостиной. - Учебник. К: “Иван Федоров”, 1997, 400стр.
8. Савицкая Г.В. Экономический анализ: Учеб. Пособие / Г.В. Савицкая. – Москва, ООО «Новое знание», 2005 г. – 650 с.

Просмотров: 283