Організація обліку руху грошових потоків управління праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації

ЭКОНОМИКА

Організація обліку руху грошових потоків управління праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації


Читать полностью в формате WORD


ВСТУП
1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ
1.1 Економічна сутність грошових потоків
1.2 Нормативне регулювання грошових коштів
1.3 Огляд літературних джерел
2 ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ РУХУ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
2.1 Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.2 Особливості обліку в бюджетній установі
2.3 Облік коштів на рахунках в касі
2.4 Шляхи вдосконалення руху грошових коштів на підприємстві
3 АНАЛІЗ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
3.1 Поняття, розрахунок тривалості фінансового операційного циклу
3.2 Аналіз руху грошових коштів в розрізі видів господарської діяльності
3.3 Шляхи оптимізації грошових потоків
4 ОХОРОНА ПРАЦІ
5 ЕКОЛОГІЯ
6 АВТОМАТИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ


ВВЕДЕНИЕ


В сучасних умовах господарювання багато підприємств поставлено в умови самостійного вибору стратегії і тактики свого розвитку. Самофінансування підприємством своєї діяльності стало першочерговим завданням.
В умовах конкуренції і нестабільного зовнішнього середовища необ-хідно оперативно реагувати на відхилення від нормальної діяльності бюджетного підприємства. Управління грошовими потоками є тим інструментом, за допомогою якого можна досягти бажаного результату діяльності підприємства. Цими обставинами обумовлений вибір теми дослідження.
Мета дипломної роботи - в ході аналізу виробничо-господарської діяльності досліджуваного підприємства розробити рекомендації по поліпшенню механізму управління грошовими потоками.
Об'єкт дослідження – процес руху грошових коштів на прикладі Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації. Предмет дослідження - механізм управління грошовими потоками в Управлінні праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації.
У дипломній роботі для виконання поставленої мети необхідно вирі-шити наступні завдання:
 розглянути теоретичні підходи до поняття і суті грошових потоків;
 проаналізувати основні методи управління грошовими потоками;
 визначити основні показники використовувані при управлінні гро-шовими потоками;
 на основі аналізу показників розробити рекомендації по поліпшенню механізму управління грошовими потоками підприємства.
Практична значущість дипломного дослідження полягає в розробці конкретних заходів по вдосконаленню управління грошовими потоками на бюджетному підприємстві.
Дипломна робота складається з введення, шістьох основних частин, висновку, списку використовуваної літератури і додатків.
У першій частині розглядаються теоретичні питання, що стосуються поняття і суті грошових потоків підприємства, управління грошовими потоками на підприємстві, роль і значення грошових коштів в діяльності підприємства в цілому і як найбільш ліквідній частині оборотних коштів.
У другій частині розглядаються основні методи управління грошовими потоками, методи оцінки оборотності грошових коштів, аналізу руху потоків грошових коштів, методи розрахунку основних показників руху грошових коштів.
У третій, практичній частині на прикладі досліджуваного підприємства проводиться оцінка стану і руху грошових потоків на підприємстві, розробляються заходи щодо вдосконалення управління грошовими потоками.
У четвертий визначена охорона праці в Управлінні праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації.
У п’ятий частині досліджений екологічний стан Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації та за-пропоновані шляхи його поліпшення.
В останньому шостому розділі визначена система автоматизації бухгалтерського обліку на підприємствах України та в Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації.
У дипломній роботі використані вітчизняні і зарубіжні розробки і методики в області управління грошовими коштами, джерела періодичного друку, а також первинні бухгалтерські документи за ряд періодів.
У світовій практиці обліку велика увага додається вивченню і прогнозу руху грошових коштів. Це пов'язано з тим, що проблеми з готівкою виникають із-за об'єктивної нерівномірності надходжень і виплат або в результаті непередбачених обставин. Якою б не була причина відсутності готівки, наслідки для підприємства можуть бути дуже серйозні. Отже, грошову готівку необхідно планувати і аналізувати її рух. Найтісніше аналіз господарської діяльності пов'язаний з бухгалтерським обліком, оскільки саме система бухгалтерського обліку забезпечує збір, угрупування і обробку інформації про факти фінансово-господарській діяльності підприємства за звітний період, на основі якої розраховуються показники, відбивані у фінансовій звітності.
Таким чином, на більшості підприємств України аналіз здійснюється співробітниками бухгалтерії, і його результати знаходять своє віддзеркалення в записці пояснення до річного звіту. Мета фінансового аналізу - оцінити фінансовий стан організації на основі достовірної інформації, визначити фінансовий результат, фінансову стійкість організації, ліквідність її балансу, платоспроможність організації, а також оцінити ефективність використання капіталу. Цілі аналізу досягаються в результаті вирішення певного взаємозв'язаного набору аналітичних завдань. До основних завдань аналізу відносяться:
- своєчасна і об'єктивна діагностика фінансового стану підприємства;
- встановлення «критичних точок» («вузьких» місць) і виявлення причин їх освіти;
- пошук резервів поліпшення фінансового стану підприємства, його платоспроможності і фінансової стійкості;
- розробка конкретних заходів, направлених на ефективніше використання фінансових ресурсів і зміцнення фінансового стану підприємства;
- прогнозування можливих фінансових результатів і розробка моделей фінансового стану при різноманітних варіантах використання ресурсів.

Список использованных источников

1. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (зі змінами та доповненнями) № 996-ХІV — від 16.07.99 р.
2. «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» (зареєстровано в Мін’юсті України 15.03.2000 р. за № 161/4382, зі змінами та доповненнями, за текстом — ПБО 25) № 39 — від 25.02.2000 р.
3. «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 17 «Податок на прибуток» (зареєстровано в Мін’юсті України 20.01.2001 р. за № 47/5238, зі змінами та доповненнями, за текстом — ПБО 17) № 996-ХІV — від 16.07.99 р. «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (зі змінами та доповненнями) № 353 — від 28.12.2000 р.
4. «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» (зареєстровано в Мін’юсті України 15.03.2000 р.
5. «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» (зареєстровано в Мін’юсті України 15.03.2000 р. за № 161/4382, зі змінами та доповненнями, за текстом — ПБО 25);
6. Закон України "Про підприємства в Україні" від 27 березня 1998 р. №887- XII
7. Закон України "Про господарські товариства" від 19 вересня 1998 р. №1576- XII
8. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язані
господарських операцій підприємств і організацій, затверджений наказом Міністерства фінансів України від ЗО листопада 1999 р. № 291.
9. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку
активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і орга¬нізацій затверджена наказом Міністерства фінансів України від ЗО листопада 1990 Р. № 291
10. Закон України "Про аудиторську діяльність" від 22 квітня 1993 р. №3125- XII.
11. Астахов В. П. Анализ финансовой устойчивости фирмы и процедуры, связанные с банкротством. — М.: Издательство «Ось-89», 1995.
12. Аудит и анализ хозяйственной деятельности предприятия / Пер. с франц. под ред. Л. П. Белых — М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997.
13. Баззел Р., Кокс Д., Браун Р. Информация и риск в маркетинге: Пер. с англ. / Под ред. Ефимовой М. Р. — М.: Финстатинформ, 2000.
14. Баканов М. И., Шеремет А. Д. Теория экономического анализа. — М.: Финансы и статистика, 1998.
15. Балабанов И. Т. Анализ и планирование финансово-хозяйственного субъекта. — М.: Финансы и статистика, 1999.
16. Барабанов А.И. и др.// Разработка ценовой политики торгового предприятия//Воронеж, 1999 г.
17. Бланк И. А. Торговый менеджмент. — К.: УФИМБ, 1997.
18. Бланк І. О. Податкова політика торговельного підприємства. Тексти лекцій. — К.: КДТЕУ, 2000
19. Бланк І. О. Управління торговельним підприємством. Підручник. — М.:«Тандем», 1998.
20. Бланк І. О. Фінансовий механізм управління ефективністю операційних витрат підприємства. Стаття. — К.: Фінанси України, 1999. № 8.
21. Бутинець Ф.Ф., Бардаш С.В., Малюга Н.М., Петренко Н. І. Контроль і ревізія. Вид. 2-е, доп. і перероб. Підручник для студентів вузів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит». – Житомир: ЖІТІ, 2000. – 512 с.
22. Бухгалтерський облік в Україні. Навч. посібник. За ред.. Р.Л.Хом’яка, В.І. Лемішовського. – 5 – те вид. доп. і перероб. – Львів: Національний університет «Львівська політехніка» (Інформаційно – видавничий центр «ІНТЕЛЕКТ+» Інституту післядипломної освіти), «Інтелект – Захід», 2006. – 1088 с.
23. Валевич Р. П., Давыдова Г. А. Экономика торгового предприятия: Учебн. посо¬бие. — Мн.: Высшая школа, 1998
24. Головачук Т. И. Экономические регулирования товарооборота торгового пред¬приятия. Автореферат. — К.: КТЭИ, 2000.
25. Гончар В.П. Застосування внутрішнього аудиту в системі управління українських підприємств // Економічні науки. Серія «Облік і фінанси». Збірник наукових праць ЛДТУ. Випуск 4(16). –Ч.1.- ред. колегія: відп. редактор д.е.н., проф. Герасимчук З.В. – Луцьк, 2007. – с.82-89.
26. Гордієнко М.І., Назаренко О.В. Економічна сутність складових гос-подарського контролю // Економіка АПК.– 2007.- № 9.– С. 78–83.
27. Господарський кодекс України: Прийнятий 16 січ. 2003 р. – К.: Істина, 2003. – 208 с.
28. Гринюк Н. А., Уиковська Т. Є. Політика залучення позикових коштів торговель¬ним підприємством. Навчальний посібник. — К: КДТЕУ, 2001
29. Гуляєва Н. М. Управління формуванням та використанням основних фондів торговельного підприємства. Навчальний посібник. — К: КДТЕУ, 1997.
30. Дамари Р. Финансы и предпринимательство. Пер. с англ. — Ярославль, Елень, 1998.
31. Жаліло Ярослав Анатолійович. Малий і середній бізнес в Україні: від стратегії зростання до стратегії розвитку. К.2001
32. Жеккер О. Цільові орієнтири торговельного підприємства на різних етапах його розвитку. — X., 2000.
33. Звітність підприємств. Навчальний посібник/ За ред.. професора Вериги Ю.А. – Київ: Центр навчальної літератури, 2005. – 656 с.
34. И. В. Липсиц "Коммерческое ценообразование", БЕК, Москва, 1999 г.
35. Керимов В.Э.// Управленческий учет и ценовая политика предприя-тия//Финансовая газета, №18, 1999 г.
36. Коркин В. Эффективность воспроизводства основных фондов торговли. — Ка¬зань, 2001.
37. Кравченко Н. И. Анализ хозяйственной деятельности в торговле. — М., 1995. Краткий курс экономики предприятия. Пер. с нем. / Под редакцией Ушаковой Н. Н. — К.: изд-во «Генеза», 1998.
38. Кравченко Н. И. Экономический анализ деятельности предприятий торговли и общественного питания. — Мн.: Высшая школа, 1999.
39. Крейнина М.Н. "Финансовое состояние предприятия. Методы оценки" - М.: ИКЦ "Дис",1997.
40. Лігоненко Л. О., Ковальчук Г. В. Управління грошовими коштами торговельного підприємства. Навчальний посібник. — К., КДТЕУ, 1998.
41. П. Н. Шуляк "Ценообразование", "Дашков и Ко", Москва, 1999 г.
42. Пунин Е.И. // Маркетинг, менеджмент и ценообразование на предпрятии// М., 1996 г.
43. Сафронов Н.А. и др. // Экономика предприятия: учебник// М., 1998 г.
44. Стоянова Е.С.// Финансы маркетинга// М.,1998 г.
45. Экономика предприятия: Учебник // Под ред. Проф. Н. А. Сафронова. – М.: «Юристъ», 1998 г.

Просмотров: 270