Санація і реструктуризація як основа заходів оздоровлення стану дніпропетровського обласного комунального підприємства "Облпаливо"

ЭКОНОМИКА

Санація і реструктуризація як основа заходів оздоровлення стану дніпропетровського обласного комунального підприємства "Облпаливо"

Читать полностью в формате WORD


ВВЕДЕНИЕ


Вступ
Розділ 1. Теоретична частина. Прогнозування банкрутства та шляхи санації неплатоспроможних підприємств в Україні
1.1 Об’єкт дослідження – унітарне комунальне підприємство та особливості
його статуса в Україні
1.2 Сутність банкрутства підприємства
1.2.1 Законодавча та економічна термінологія процесів банкрутства
1.2.2 Причини банкрутства підприємства
1.2.3 Оперативне виявлення причини доведення до банкрутства
1.3 Процедури та наслідки банкрутства підприємства
1.3.1 Досудова санація підприємства
1.3.2 Судове задоволення претензій кредиторів
1.3.3 Ліквідаційна процедура банкрутства
Розділ 2. Аналітична частина. Аналіз динаміки фінансової діяльності та оцінка загрози банкрутства ДОКП “ОБЛПАЛИВО” в 1999 – 2002 роках
2.1 Загальна характеристика ДОКП “ОБЛПАЛИВО”
2.2 Джерела інформації для аналіза та управління фінансами підприємства
2.3 Структурний аналіз динаміки розвитку ДОКП “ОБЛПАЛИВО”
2.3.1 Аналіз составу та джерел майна (активів) підприємства
2.3.2 Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства
2.4 Коефіцієнтний аналіз економічних показників діяльності
2.4.1 Аналіз рентабельності та делової активності
2.4.2 Аналіз платоспроможності та ліквідності
2.4.3 Аналіз фінансової стійкості
Розділ 3. Проектна частина. Ефективність впровадження моделі санації та схем оптимізації структури і діяльності докп „Облпаливо” на відвернення загрози банкрутства
3.1 Аналіз ефективності функціонування структури реалізаційних складів в Дніпропетровській області в 1999 2001 роках
3.2 Схеми оптимізації структури реалізаційних складів при їх частковому об’єднанні
3.3 Розрахунки показників ефективності проекта об’єднання складів
3.4 Оцінка результатів фінансової досконалості проектних рішень
3.4.1 Метод розрахунку чистого приведеного ефекту
3.4.2 Метод визначення строку окупності інвестицій
3.4.3 Оцінювання результатів проекту об‘єднання складів за реальними CASHFLOW грошовими потоками та дисконтованими оцінками NPV – грошових потоків.
3.5 Прогнозні характеристики підприємства після впровадження проекту санації
Висновки та рекомендації
Перелік використаних джерел

У дипломній роботі на базі детального економічного аналізу діяльності обласного державного комунального підприємства „ОБЛПАЛИВО” за 1998 - 2002 рік виявлені основні проблеми його хронічнозбиткового економічного становища, виконані розрахунки економічної ефективності при моделюванні впливу реструктуризації складів підприємства на зниження загальної собівартості його діяльності та розроблені рекомендації усуненню загрози банкрутства при оптимальному об’єднанню складів по Дніпропетровській області.
Фінанси підприємства - це сукупність грошових відносин, зв'язаних з формуванням і використанням грошових доходів і нагромаджень підприємства. Фінанси підприємства забезпечують кругообігу основного й оборотного капіталу і взаємовідносини з державним бюджетом, податковими органами, банками, страховими компаніями й іншими установами фінансовокредитної системи. При цьому вони виконують дві функції:
Відтворювальна функція складається в обслуговуванні грошовими ресурсами кругообігу основного й оборотного капіталу в процесі комерційної діяльності підприємства на основі формування і використання грошових доходів і нагромаджень.
Контрольна функція - це фінансовий контроль за виробничогосподарською діяльністю підприємства.
Об’єкт досліджень: фінансовий стан та вибір заходів санації хронічнозбиткового Дніпропетровського обласного комунального підприємства „Облпаливо”, яке займається оптовой та розничною торгівлею – продажем твердого палива юридичним особам та населенню негазифікованих сільських районів і приватного сектору міст Дніпропетровської області.
Мета досліджень: вивчення закономірностей та принципів фінансового механізму діяльності багатофілійного підприємства оптоворозничної торгівлі паливом з складів у Дніпропетровській області, оцінка причин хронічної збитковості діяльності та економічної ефективності санаційних заходів за рахунок реструктуризації шляхом об’єднання складів.
Методи досліджень: проведення горизонтального(індекснохронологічного) та вертикального(структурнохронологічного) аналізу баланса підприємства, аналіз фінансових коефіцієнтів, прогнозування діяльності підприємства.
На основі отриманих статистичних даних за 1999 –2002 роки проведено моделювання впливу реструктуризації складів підприємства на зниження загальної собівартості його діяльності та розроблені рекомендації по оптимальним шляхам санації за рахунок об’єднання структури складів по області.
Актуальність досліджень в дипломній роботі заключається в тому, що банкрутство – це природній процесс ринкової економіки, який є наслідком впливу об'єктивних екзогенних (зовнішніх) факторів ринку та суб'єктивних ендогенних(внутрішніх) факторів менеджменту підприємством. Своєчасна ідентифікація ознак банкрутства та застосування заходів по уникненню негативних наслідків, знання та вміння застосування заходів антикризового управління підприємством – основа діяльності сучасних економічних менеджерів підприємств в ринковій економіці України.
Рекомендації, розроблені в роботі, доцільно використовувати для санаційних заходів по запобіганню банкрутства ДОКП “Облпаливо”.
При виконанні дипломного проекту використані:
а)Методи ретроспективного економічного аналізу результатів діяльності підприємства (горизонтальновертикальні розрізи);
б) Фінансовоекономічна звітність ДОКП “Облпаливо” за 1998 –2002 роки.

Список использованной литературы

1. Господарський кодекс України // від 16 січня 2003 року N 436IV(діє з 01.01.2004)
2. Господарський процесуальний кодекс України» // від 6.11.1991 N 1798 XII із змінами до 17 травня 2001 року N 2413III
3. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” // від 28 грудня 1994 року N 334/94ВР(із змінами та доповненнями станом на 27 листопада 2003 року N 1344IV)
4. ЗАКОН УКРАЇНИ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом “ // від 14 травня 1992 року N 2343XII (із змінами станом на від 7 березня 2002 року N 3088III)
5. ЗАКОН УКРАЇНИ „Про місцеве самоврядування в Україні” // від 21 травня 1997 року N 280/97ВР (Із змінами і доповненнями, внесеними Законами України станом на 11 липня 2001 року N 2628III)
6. Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства – Київ, “Либідь”, 1998
7. Буряковський В.В., Кармазін В.Я., Каламбет С.В. Фінанси підприємств – Дніпропетровськ, “Пороги”, 1998
8. Економіка підприємства. Підручник в 2х томах. Під ред.С.Ф.Покропивного К.:видво “Хвиляпрес”, 1995
9. Єріна А.М., Пальян З.О. Теорія статистики: Практикум. – К.: Знання, 1997.
10. Елисеева И.И., Юзбашев М.М. Общая теория статистики: Учебник. – 4е изд., перераб и доп. – М: Финансы и статистика, 1999.
11. Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч.посібник. К.: МАУП,2000
12. Костіна Н.І., Алексєєв А.А., Василик О.Д. Фінансове прогнозування: методи і моделі, Київ, “Знання”, 1995
13. Ковалев В.В. Финансовый анализ, Москва, “Финансы и статистика”,1995
14. Москвін С.О.,С.М. Бевз, В.Г.Дідик та інші Проектний аналіз, Київ, Лібра, 1998
15. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку № 9 “Запаси” //Наказ Міністерства фінансів України від 20 жовтня 1999 року N 246 (із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства фінансів України станом на 30 листопада 2000 року N 304)

Просмотров: 269